Filmová dílna

,,Scénář je film, který chcete natočit. Produkce je film, který si myslíte že natáčíte a postprodukce je film, který jste natočili.“

Během intenzivního filmového kurzu účastnící nahlédnou do základů filmařské praxe i teorie, zažijí proces tvorby vlastního žánrového filmu od scénáře až po střih a mohou se těšit i na vzrušující výpravy do filmové historie!

V rámci úvodního workshopu se mladí táborníci seznámí s principy scenáristické tvorby, jak zkonstruovat příběh a vyzkouší si různé role spojené s plánováním a realizací hraných filmů. Na workshop navazuje krátké filmová cvičení, kde si účastníci vyzkouší čerstvě nabyté znalosti v praxi. Během hlavní části dílny budou táborníci provedeni procesem výroby jednoho nebo více hlavních filmů, od scénáře až po střih. Osvojí si týmovou práci, kreativní tvorbu pod tlakem a všechny výzvy spojené s koordinací filmového štábu.

Účastníci se mohou těšit na návštěvy speciálních hostů, profesionálů z filmového průmyslu, kteří nabídnout zkušenosti z praxe. Vybrané večery budou zakončeny promítáním pečlivě vybraných filmů, pokaždé doplněné lektorským úvodem.

Filmařina se vyznačuje tím, že každá komplikace nebo selhání je zároveň novou příležitostí. A při natáčení hraných filmu se účastníci setkají s mnohem větším množstvím takovýchto ,,příležitostí“, než tomu bývá u jiných druhů umění. Těšíme, se, jakým způsobem se jich tentokrát chopí!

Všechny filmy vytvořené na filmové dílně od roku 2015 najdete v tomto playlistu. Podívejte se i na videoblogy z natáčení!

Vedoucí: Marek Erben, Martin Fiala, Martin Koucký a Kryštof Prejs

Vedoucí: Josefína Janečková a Josef Kerner

Doporučený věk: od 12 let
Cena: 4 400,- Kč

 

Filmová dílna pomůcky 2023

ROŠKOPOV 2023 Martin Fiala

Posudek o zdravotní způsobilosti 2023

Prohlášení o bezinfekčnosti 2023

Souhlas s Táborovým řádem 2023

Omlouváme se, ale kapacita byla naplněna. Děkujeme za přízeň!
Sdílejte tento příspěvek