Filmová dílna

„Kamera jede … Klapka … Akce!“

Filmová dílna v Roškopově: Poslední oáza filmové tvorby!

Filmová studia i kina v důsledku pandemie kolabují. Filmová natáčení jsou až na výjimky pozastavená. Školy zavřené. Naštěstí je tu filmová dílna v Roškopově!

Zajímáte se o audiovizuální tvorbu? Chcete proniknout do tajů, technologií, postupů a historie filmové tvorby?

Přidejte se k nám!

Cílem intenzivního desetidenního kurzu je nechat účastníky nahlédnout do základů filmové teorie a zažít proces tvorby vlastního žánrového filmu.

V rámci úvodní teorie se mladí táborníci naučí základní technické pojmy a identifikovat vlastnosti klasických filmových žánrů. Teoretická část jim také poskytne základy filmového vyprávění, tedy způsobů, jakými lze zkonstruovat funkční příběh.

V rámci navazující praktické části si účastníci nejprve vyzkouší nabyté znalosti v praxi na několika jednodenních filmových cvičeních. Nakonec budou provedeni procesem výroby hlavního filmu od scénáře po stříhání. Vyzkouší si týmovou práci ve větším štábu a zakusí dobrodružství jeho koordinace.

Každý den je zakončen večerním promítáním jednoho z pečlivě vybraných filmů, který je vždy doplněný lektorským úvodem a diskusí.

Dílna bude zakončena slavnostní premiérou všech filmů!

 

Odborní vedoucí: Marek Erben, Martin Fiala, Martin Koucký a Kryštof Prejs

Všechny filmy vytvořené na filmové dílně od roku 2015 najdete v tomto playlistu. Podívejte se i na videoblogy z natáčení!

Doporučený věk: od 12 let

Cena: 4 100,- Kč 

Je nám líto, ale kapacita dílny je naplněna.

1 filmová dílna 2021

Posudek o zdravotní způsobilosti 2021

Prohlášení o bezinfekčnosti 2021

Souhlas s Táborovým řádem 2021

Sdílejte tento příspěvek