Filmová dílna

„Kamera jede … Klapka … Akce!“

Každý dnes nosíme filmovou kameru v kapse. Ale jak ji správně používat?

Během intenzivního filmařského kurzu účastnící nahlédnou do základů filmové praxe a teorie, zažijí proces tvorby vlastního žánrového filmu od scénáře až po střih a mohou se těšit i na vzrušující výpravy do filmové historie!

V rámci úvodního workshopu se mladí táborníci naučí rozpoznávat klasické filmové žánry, vyzkouší si různé úkony související s plánováním a realizací filmové produkce. Teoretická část jim také poskytne základy filmového vyprávění, tedy způsobů, jakými lze zkonstruovat funkční příběh. Na workshop navazují krátká filmová cvičení, kde si účastníci vyzkouší čerstvě nabyté znalosti v praxi.

Během hlavní části dílny budou táborníci provedeni procesem výroby jednoho nebo více hlavních filmů, od scénáře až po střih. Osvojí si týmovou práci a všechny výzvy spojené s koordinací většího filmového štábu.

Pokud to epidemiologická situace dovolí, mohou se účastníci těšit i na návštěvy speciálních hostů, profesionálů z filmového průmyslu, kteří nabídnout své zkušenosti z praxe.

Vybrané večery budou zakončeny promítáním jednoho z pečlivě vybraných filmů, vždy doplněné lektorským úvodem.

Vedoucí: Marek Erben, Martin Fiala, Martin Koucký a Kryštof Prejs

Všechny filmy vytvořené na filmové dílně od roku 2015 najdete v tomto playlistu. Podívejte se i na videoblogy z natáčení!

Doporučený věk: od 12 let

Cena: 4 300,- Kč

 

Filmová dílna 2022 pomůcky

Roškopov 2022 – Informace pro účastníky Martin Fiala

Posudek o zdravotní způsobilosti 2022

Prohlášení o bezinfekčnosti 2022

Souhlas s Táborovým řádem 2022

Sdílejte tento příspěvek