Fotografická soutěž HOKUS FOKUS ( 4. ročník )

Milí fotografičtí nadšenci!

Přes všechny nepříznivé podmínky s radostí vyhlašujeme již 4. ročník Fotografické soutěže pro děti a mládež HOKUS FOKUS!

I letos budete moci fotit na jaře, v létě i na podzim, neboť uzávěrka je až 30.září ; )

Soutěž je opět vyhlášena pro dvě věkové kategorie a čtyři tématické okruhy, a to  následovně:

věkové kategorie: I. kategorie pro děti od 0 do 14 let, II. kategorie pro mládež od 15 do 19 let

tématické okruhy:

a) ”Nevšední radosti ve všední starosti” ( reportážní fotky běžných činností, každodenní starosti i radosti, fotografie rodiny a přátel. Zachycení čehokoliv zajímavého z běžného dne – např. dělání domácích úkolů, příprava nedělního oběda, portrét babičky s dvanácti vnoučaty… )

fotografický žánr:  reportáž, dokument, portrét

b) ”Krajina mýma očima” ( fotografie oblíbených nebo zajímavých míst pořízené při toulkách přírodou, snímky z procházek i vyjížděk do přírody, daleké obzory i skryté detaily, které mnozí přehlédnou… )

fotografický žánr:  krajina, krajinný detail, makro

c) ”Inspirace místa” (  …ať už pulzující velkoměsto, rušná ulice, tajemné zákoutí nebo ospalá vesnice – všude kolem je možné potkat inspirativní tvář, zachytit neobvyklý architektonický  detail nebo neobyčejný okamžik … )

fotografický žánr:  architektura, street, industrial

d) “Staropacko” ( téma snažící se zachytit genia loci této nenápadné, ale významné křižovatky cest v kraji blouznivců, hledačů podkrkonošských polodrahokamů, spiritistů a snivců… )

fotografický žánr: krajina, architektura aj.

 

Maximální počet zaslaných originálních fotografií od jednoho autora v příslušné věkové kategorii jsou tři fotografie pro každé téma (celkem max 12).

Vaše fotografie opět vyhodnotí zkušená porota plná fotografických nadšenců ve složení Ing. Petra Menclová, Ing. Leoš Erben, Ing. Kristýna Končická, Jakub Müller, Ing. Daniel Polman a Jana Soběslavová : )

Těšíme se na vaši účast!

 

Fotografie lze do soutěže zasílat elektronicky od 1. 4. 2021 do 30.9. 2021

Přihlášky je možno vyplnit zde

Vernisáž fotografií a vyhlášení výsledků proběhne v sobotu 16.10. 2021 v Kině Nová Paka.

 

Porota soutěže
Sdílejte tento příspěvek